Oddział V - OBIEZYSWIATY

Czerwiec  2018r.

Tematy kompleksowe :

1.Dziecięce przyjaźnie  (28.05.-01.06.18r.)

2. Na naszym podwórku ( 04.06.- 08.06.18r.)

3. Wkrótce wakacje ( 11.06.-14.06.18r.)

4. Hurra! Niedługo lato i wakacje ( 18.06.-29.06.18r.)

Zadania wychowawczo- dydaktyczne:

Poznawanie zasad warunkujących bezpieczeństwo podczas zabaw letnich .

• Słuchanie utworów literackich, w których występują postacie prezentujące postawy właściwe i naganne; rozpoznawanie i nazywanie ich, próby uzasadnienia swoich sądów moralnych.
  • Doskonalenie mowy w czasie wypowiedzi na różne tematy związane z przeżyciami, zdarzeniami, treściami literatury dziecięcej, planowaniem pracy itd.

·         Uczenie się umiejętności dokonywania wyboru odpowiedniego ubrania, stosownie do pogody.

• Uświadamianie konsekwencji niedostosowania ubioru do warunków atmosferycznych.
  • Obserwowanie przyrody latem i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami: charakterystyczne cechy tej pory roku, zmiany zachodzące                w przyrodzie.
  • Rozpoznawanie i nazywanie instrumentów perkusyjnych. Gra na instrumentach muzycznych w ćwiczeniach słuchowych i rytmicznych.
  • Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom.
  • Poznanie znaczenia ruchu, dbania o czystość i zdrowego odżywiania dla zdrowia.
  • Wdrażanie do kulturalnego zwracania się do innych i używania zwrotów grzecznościowych
  • Rozumienie potrzeby dbania o porządek i czystość wokół siebie – korzystania z koszy na śmieci, segregowanie odpadów.