Praca Przedszkola nr 11 „Pentliczek” w Koninie w roku szkolnym 2020/2021

Przedszkole nr 11 „Pentliczek” w Koninie od 1 września 2020 r.  jest otwarte w godzinach od 600 do 1700. Pierwszą i ostatnią godzinę pracy stanowi dyżur przedszkolny.  Do przedszkola przyprowadzamy dziecko  do godziny 830. Pracę rozpoczynają wszystkie grupy przedszkolne.  Informacja o opłatach dzieci będzie przekazywana w kolejnych dniach pobytu  dziecka w przedszkolu, na stronie FB, stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń przy wejściu.

Lewym wejściem  bocznym (patrząc na przedszkole przy furtce) wchodzą dzieci do grupy III, IV, V, VI (czyli dzieci 4 letnie, 5 letnie i 6 letnie),  prawym wejściem bocznym wchodzą  do grupy I i II (dzieci 3letnie i młodsze).

W pierwszym dniu otrzymacie Państwo wszystkie dokumenty regulujące pobyt dziecka w przedszkolu.

W celu usprawnienia przychodzenia i wychodzenia dzieci z placówki oraz przestrzegania procedur związanych z zaostrzeniami powstałymi na skutek koronawirusa przekazujemy kilka ważnych  informacji:

• 1 września proszę zabrać dla dziecka papcie na przebranie, dodatkowe ubranie w celu przebrania, gdyby dziecko się pobrudziło lub zmoczyło i ręcznik.
  • Dzieci młodsze – 3 latki, proszę dodatkowo przynieść poduszkę i kocyk.
  • Z uwagi na stan epidemii, rodzice wchodzą do przedszkola tylko do strefy „Zero” oznaczonej żółto – czarnymi pasami na podłodze.
  • Każdego dnia dziecko ma mierzoną temperaturę. Przyprowadzamy do przedszkola dzieci zdrowe (bez kataru i kaszlu). Przy wejściu odkażamy ręce i zakładamy maseczki ochronne na usta i nos.
  • Dziecko nie może przynieść do przedszkola przytulanki, zabawki czy smoczka z uwagi na trudność związaną ze  skuteczną dezynfekcją tych przedmiotów.
  • W grupie przedszkolnej nie ma  dywanów, firanek i zabawek, których nie ma możliwości skutecznie odkazić. Podczas dnia pracy  oddziału w stosownych momentach odkażane są sale i łazienki oraz urządzenia znajdujące we wewnątrz. Wietrzone są sale. Dzieci jeśli to tylko możliwe wychodzą w ciągu dnia na spacer lub zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
  • Podczas zajęć i zabawy staramy się zachować odstęp społeczny między dziećmi i pracownikami przedszkola.
  • Nadal obowiązują ustanowione procedury pracy przedszkola w związku
    z Covid2019 dostępne na stronie internetowej przedszkola.
  • Bieżące informacje będą zamieszczane na stronie FB i tablicy ogłoszeń
    w przedszkolu oraz na stronie internetowej przedszkola.
  • Obecnie trwają intensywne spotkania dotyczącej prawidłowej pracy placówki oświatowej w dobie Koronawirusa.